Назва проєкту: Використання судових трансляцій при викладанні приватно-правових дисциплін

Автори проєкту: Руденко Людмила Дмитрівна, Андрійченко Надія Сергіївна – ННІП, кафедра адміністративного, господарського права та фінансово-економічної безпеки ; Швагер Ольга Андріїївна – ННІП, кафедра міжнародного, європейського права та цивільно-правових дисциплін

Сутність конкурсного проєкту:

Поступовий перехід до інтерактивного навчання, яке займає важливе місце в контексті євроінтеграції, а також необхідність оволодіння комунікативними навичками, особливості засвоєння інформації (за даними професора Є. Дейла засвоюється понад 50 відсотків візуалізованої інформацїі та інформації, набутої у формі дискусії) обумовлюють доцільність використання судових трансляцій у навчальному процесі. Можливість застосування такого методу навчання обумовлена останніми змінами у законодавстві щодо публічності судових засідань. За посиланням https://court.gov.ua/affairs/online/ або https://www.youtube.com/channel/UCFDRcAmACu5ljF-YUMGctnA/featured викладач може обрати запис реального судового засідання для використання у навчальному процесі.

Інноваційність запропонованого проекту полягає у візуалізації предмету навчання, наочній демонстрації вмінь та навичок, які необхідні для фахового правника; пришвидшенні темпу навчання; засвоєнні майже 90 відсотків навчального матеріалу шляхом поєднання перегляду судових трансляцій з іншими методами навчання (кейс-стаді, дискусії, рефлексія). Конкурсний проект передбачає застосування судових трансляцій за наступними напрямами: демонстрація частин судових засідань для візуалізації певних питань за темою (зокрема, позитивно зарекомендували себе наочні демонстрації тлумачення суддями так званих оціночних понять «нововиявлені обставини»); використання судової трансляції в цілому по конкретній темі (викладач проводить практичне заняття, поступово демонструючи та розбираючи певну судову трансляцію); комплексне закріплення декількох тем курсу на основі певної судової трансляції; застосування судових трансляцій у самостійній роботі студентів (за цим напрямом викладачами використовувалась платформа MIXsumdu, на якій було розміщено посилання на судові трансляції та запропоновано виконати певні завдання). До факторів, які обумовлюють необхідність впровадження запропонованого проекту, є прийняття Міністерством освіти і науки України «Стандарту вищої освіти України: перший (бакалаврський) рівень вищої освіти, галузь знань 08 «Право», спеціальність 081 «Право». Перелік компетентностей випускника потребує збільшення практичної складової у навчанні студентів. Також істотним фактором є зміна навчальних здібностей сучасних студентів. Вони краще розуміють та сприймають візуалізовану інформацію. Робота з такими джерелами інформації є для них більш прийнятною.

Україна, 40007 Суми,
вул. Римського-Корсакова, 2

Головний корпус, 7-й поверх, кабінет Г-703
Тел.: +38 0542 687718
E-mail: [email protected]

При використанні матеріалів з
даного ресурсу посилання на сайт
обов'язкове

All rights reserved by sumdu.edu.ua