Критичне мислення у кризових ситуаціях: педагогічні виміри

ПРО ПРОГРАМУ

Категорія слухачів: педагогічні та науково-педагогічних працівники СумДУ та інших закладів освіти.

Програма спрямована на засвоєння навичок критичного  мислення у кризових ситуаціях задля забезпечення належного рівня організації навчально-виховного процесу.

Програма допоможе вам:

• розуміти сутність критичного мислення та його роль у навчально-виховному процесі;
  • володіти психологічними прийомами організації критичного мислення у кризовому стані;
  • володіти способами упередження психічних розладів за допомогою критичного мислення;
  • уміти визначати освітні стратегічні і тактичні аспекти людської життєдіяльності;
  • вміти формувати та розвивати власну думку відповідно законів діалектики;
  • розуміти психологічну специфіку кризових ситуацій та уміти критично мислити у таких ситуаціях;
  • керувати системами та мережами власного головного мозку;
  • володіти формами критичного мислення;
  • уміти будувати доказ та спростування;
  • уміти мобілізовувати увесь організм на мислення;
  • керувати власними нервовими системами у процесі критичного мислення;
  • володіти навичками формування головної ідеї, розташування думок у процесі мислення, керування пам’яттю та використання зовнішніх прийомів.

1. Світоглядні та психологічні основи критичного мислення у кризових ситуаціях

1.1. Що значить мислити? Специфіка критичного мислення.

1.2. Поняття про людське щастя як світоглядну мету критичного мислення.

1.3. Психологічні аспекти критичного мислення у кризовому стані: фобії, стадії прийняття втрати, фрустрація, синдром відкладеного життя.

1.4. Гештальт: стратегія і тактика людського життя у вимірах критичного мислення.

1.5. Як страхи перетворити в енергію з метою мобілізації на мислення.

1.5. Діалектика критичного мислення: як розвивати власну думку?

1.6. Критичне мислення як спосіб упередження психічних розладів.

2. Як організувати процес мислення у кризовому стані: розумові аспекти.

2.1. Як працює людський мозок? Дефолтна система мозку, мережа визначення пріоритету та центральна виконавча мережі мозку. Як керувати ними?

2.2. Самодисципліна мислення: як планувати день та навчально-виховний процес у кризовому стані з огляду на завдання ефективного мислення?

2.3. Закон достатньої підстави як логічне джерело критичного мислення.

2.4. Форми критичного мислення: поняття, судження, умовивід.

3. Кричне мислення як процес аргументації.

3.1. Логічний доказ: сутність та склад. Як доводити свою правоту?

3.2. Теза та правила її формування.

3.3.Види логічних та нелогічних аргументів.

3.4. Моделі доказу. Прямий та непрямий доказ.

3.5. Логічне спростування.

4. Фізіологічні та риторичні аспекти критичного мислення.

4.1. Домінанта як спосіб мобілізації усього організму на мислення.

4.2. Центральна нервова система та вегетативна нервова система: сутність та способи управління ними у процесі критичного мислення.

4.3. Риторика у процесі критичного мислення: формування ідеї, розташування думок («число Міллєра»), добір мовних засобів, робота з пам’яттю.

4.4. Критичне мислення у вербальних форматах: техніка дихання, жести, міміка, вибір місця розташування, зовнішній вигляд та реквізит

Ознайомитися з профілем програми можна за посиланням

ОБСЯГ ПРОГРАМИ

1 кредит ЄКТС (30 годин)

ФОРМА НАВЧАННЯ

Дистанційна (платформа Google Meet)

ДОКУМЕНТ ПРО ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ

Свідоцтво встановленого зразка у відповідності до Постанови КМУ № 800 від 21.08.2019 р.

Перелік виданих документів про підвищення кваліфікації оприлюднюється на сайті Центру розвитку кадрового потенціалу СумДУ, ознайомитися з якими можна за посиланням

ВАРТІСТЬ

500 грн.

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ВИКЛАДАЧА ПРОГРАМИ

Олег ТУЛЯКОВ – к. пед. н., доцент; доцент кафедри психології, політології та соціокультурних технологій; автор та керівник проектів щодо викладання основ критичного  мислення у форматах громадянської освіти.

Інформація про подію

Дата початку 02.03.2023
Дата закінчення 07.03.2023
Обмеження за кількістю учасників Необмежено
Дата завершення реєстрації 27.02.2023
Індивідуальна вартість 500.00 грн.

Реєстрацію завершено