Назва проекту: Курс-тренінг «Розвиток стратегій нестандартного (творчого) мислення»

Автор проекту: Воропай С.В.

ФІФСК, кафедра журналістики та філології

Сучасне спільне життя досить динамічне, ситуація змінюється швидко і тому, на думку автора, важливою задачею сучасної освіти, крім забезпечення студентів спеціальними фаховими знаннями, є розвиток умінь і навичок, які б допомогли виявити наявні можливості, створювати баланс між пріоритетами, вчитися на невдачах, тобто вибудовувати міст між заученими знаннями і реальним життям. Студентам важливо вміти користуватися найрізноманітнішими ресурсами і знаходити рішення для неочевидних задач. Тому вміння нестандартно мислити видається обов’язково важливою навичкою, яку повинні набути фахівці будь-якої спеціальності.

Саме з метою розвитку творчого мислення у студентів автор педагогічної інновації пропонує впроваджувати у навчальний процес окремі методи і прийоми креативного мислення. Окрім того, автор обґрунтовує необхідність створення окремого факультативного курсу-тренінгу, де б вивчалися і практично впроваджувалися стратегії творчого мислення. Такі тренінги були б корисними не тільки для студентів спеціальностей «Реклама» і «Журналістика», а й будь-яких інших. Так як в межах кожної спеціальності можлива підприємницька діяльність, для якої і необхідні навички набуті на курсі.

Такий підхід дозволить студентам вивчити і оволодіти спеціальними прийомами і техніками, що сприятиме генеруванню найрізноманітніших ідей – тих, що допомагають робити кар’єру, вирішувати проблеми, перемагати конкурентів, створювати нові продукти і більш досконалі технології. У рамках курсу студенти навчаться по-новому сприймати свої творчі здібності, а саме: відкривати нові можливості в різних сферах діяльності; генерувати ідеї за власним бажанням; знаходити нові способи заробляти гроші; розглядати проблеми як нові можливості; діяти більш продуктивно. Курс допоможе перебороти страхи, сумніви і невпевненість у власній креативності. Зміцнить віру в себе і продемонструє творчий підхід до життя.