З 27 листопада по 13 грудня на базі Центру розвитку кадрового потенціалу проходило навчання за програмою підвищення кваліфікації «Свобода вираження поглядів та свобода медіа у демократичному суспільстві: стандарти Європейського Союзу» в рамках проєкту Кафедра Жана Моне «Стандарти ЄС у сфері свободи вираження поглядів» (101127062) за підтримки Європейського виконавчого агентства з освіти і культури (ЕАСЕА)

Автори програми –  Завгородня Владислава, координаторка Кафедри Жана Моне, завідувачка кафедри міжнародного, європейського права та порівняльного правознавства та доктор Матеуш Каміонка – завідувач кафедри педагогіки Університету прикладних наук в Островці Свєнтокшийському (Польща), який також викладає і в Сумському державному унверситеті.

Програма охоплює широке коло питань, пов’язаних як з європейською інтеграцією України в розрізі наближення вітчизняних стандартів права на свободу вираження поглядів до політик і правового доробку ЄС, так і проблематику реалізації права на свободу вираження поглядів в освіті. Також під час Програми розглядалися інструменти фактчекінгу, використання відкритих даних у боротьбі з корупцією, особливості реалізації права на свободу вираження поглядів в умовах воєнного стану. Лекційні заняття поєднувалися з практичними інтерактивними завданнями